FENERBAHCE USA ANKARA VE ISTANBUL ZIYARETLERI

27.06.2019

11 Kasım 2014

Fenerbahçe USA Dernegimizin yöneticileri Türkiye ziyaretlerinde Ankara ve İstanbul’da bir dizi temas ve ziyarette bulundu. Fenerbahçe USA Dernegi geleneksel Türkiye ziyaretini 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftasına denk getirdi. Fenerbahçe USA Dernegi Baskanı Ömer Ekinci ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nden olusan heyet, Anıtkabir’i ziyaret etti ve Atanın huzuruna çelenk koydu. Dernek adına Anıtkabir anı defterine, FBUSA Dernegi Baskan Yardımcısı Cüneyt Gürkan ve Mali Kaynak Müdürü Fatiha Akarsu yazı yazdı.

Yazıda "Aziz Atam, aramızdan ayrılısının 76. yılında, ısıgınızdan güç alan, size ve devrimlerinize yürekten inanan Fenerbahçe USA Dernegi Ailesi olarak yeniden huzurundayız. Vatanımıza her geldigimizde sana olan sükranlarımızı sunmak ve ölümsüz eserinin önünde seni bir kez daha özlemle anmak için en asıl görevimizi yerine getiriyoruz. Ülkemizi karanlıktan aydınlıga çıkartan, toplumumuzu çagdas yasam biçime kavusturan ölümsüz önderimiz olarak, gönüllerdeki yeriniz degismeyecek, size olan sevgi, saygı ve inancımız artarak devam edecektir. Yüksek anınız önünde saygıyla egiliyor, sükranlarımızı sunuyoruz. " denildi.

Fenerbahçe USA Dernegi, Ankara Fenerbahçeliler Dernegi’ni Ankara Atlı Spor Kulübünde ziyaret etti. İki dernek yönetim kurulu üyeleri ögle yemeginde bir araya geldi. Karsılıklı projelerin konusuldugu görüsmede Ankara Fenerbahçeliler Dernegi, FBUSA yönetim kurulu üyelerine plaket ve dernek üyelik kartı verdi. İki dernegin üyeleri Anıtkabir’deki törene birlikte katıldı.

Anıtkabir’de Atanın huzurunda dalgalanan Türk Bayragı, Anıtkabir komutanı tarafından Fenerbahçe USA Dernegi Baskanı Ömer Ekinci’ye teslim edildi. Ömer Ekinci bayragı, Amerika’ya gurur ve serefle götüreceklerini söyledi.


Fenerbahçe USA Dernegi yöneticileri Ankara ziyaretinden sonra İstanbul’da kulüp binasında Baskanımız Aziz Yıldırım ile bir araya geldi. Dernek Baskanı Ömer Ekinci, Baskanvekili Cüneyt Gürkan, Mali İsler Sorumlusu Fatih Akarsu, Basın Sözcüsü Cemil Özyurt, Sicil Kayıt Kurul Baskanı Erdem sahin, yönetim kurulu üyeleri Burak Argun, Sinan Kaluç, FB USA Türkiye temsilcisi Aytug Güldamla ve FB USA sponsorlarından isadamı Hakan Özçilingir ve Fikret Hasoglu’ndan olusan heyeti agırlayan Baskanımız Yıldırım, Fenerbahçe USA Dernegi’nin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Baskan Yıldırım, Fenerbahçe’nin dünya kulübü olması için hayata geçirilen projenin Amerika’daki Fenerbahçelilere de ulasacagını kaydetti. Geçtigimiz Ekim ayında Boston’da Head of Charles yarısında Fenerbahçe Kürek Takımı’nı agırlayan FB USA Dernegine tesekkür eden Yıldırım, yurtdısından Fenerium’dan alısveris yapanların yasadıkları sıkıntıların en kısa sürede çözülecegini söyledi. Fenerbahçe USA derneginin sanlı Urfa’da 1000 ilkokul çocugunu Fenerium’dan giydirme projesi için Baskan Yıldırım’dan yardım isteyen Fenerbahçe USA yönetimi, tüm dünya Fenerbahçe derneklerinin New York’ta agırlama projesinin hayata geçirilmesi konusunda da Baskan Yıldırım’dan destek sözü aldı.

Dernek yöneticileri, Divan Kurulu Eski Baskanı Merhum Yüksel Günay’dan bosalan koltuga, Vefa Küçük’ün gelmesi ile birlikte nezaket ziyareti gerçeklestirdi. Fenerbahçe Divan Kurulu Baskanı Vefa Küçük ile makamında görüsen dernek yönetim kurulu üyeleri kendisini tebrik etti ve hatıra hediye sundu. FB USA dernegi daha sonra Dernekler Sorumlusu Murat Boyraz ile bir araya geldi ve dernek çalısmaları hakkında bilgi alısverisinde bulundu. Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Brezilya-Türkiye hazırlık maçını da Baskan Aziz Yıldırım’ın davetlisi olarak yönetim locasından izledi, futbolcularla hatıra fotografı çektirdi.